Punk
Punk je styl hudby ,ale i žovotní styl podobně jako Skinheads. Styl Punk vznikl v Anglii. Nějaký určitý ideový směr Punkáči nemají, jen jsou proti rasismu,komunismu,rasové diskriminaci,politice atd. Mnoho Punkerů má blízko až k Anarchismu. Což znamená neco jako ,,SVOBODU´´
Anarchisté jsou proti hieharchii. Punkáči jsou takové osoby ,které se opravdu nedají přehlídnout. Můžeme dokonce říci že Punk je založený na provokaci. Nějaký punkáči i tíhnou k měkkým drogám to znamené třeba marihuana. (Ale určitě né všichni).

V modě se punkáči jak už jsem řekla snažili provokovat . Vyděsit okolí! Každý Punkáč nemusí mít roztrhané kalhoty ,těžké boty a číro na hlavě. Jsou i lidé kteří pouze poslouchají tu muziku.
Punkerská muzika založena spíše na jednoduché melodii,která se většinou jen z pár akordů,který se pak opakují . V refrému jich většinou je ale víc. ;-D Základní nástroje tohoto žánru je elektrická kytara,baskytara a bicí souprava. Jednoduché ,ale mylsím že účinné. Ikdyž muzika nějak extra složitá není tak zato texty stojí za to. Jak se říká Metal je o muzice ale punk je o textech. Většinou zpívají o politice,hospodě,ženských nebo o životě . (viz. dole na stránce písničky)
Když zajedete na Punkerský koncert nebo festival tak si můžete všimnout že v kotli se tam lidi rychle pohybují. Chvílema to vypadá že se perou,ale není tomu většinou tak . Tak se totiž nazívá jejich ,,tanec´´ který se jmenuje POGO. Je to masakr. Občas tam nekdo spadne,ale Ostatní mu pomůžou na nohy.


